Na terenie powiatu gostynińskiego

Przykładem tej współpracy jest gospodyni wiejska, która jako pierwsza na terenie obecnego powiatu gostynińskiego zajęła się tą działalnością.

Pani Janina Skinder od 1992 r. prowadzi gospodarstwo agroturystyczne w miejscowości Nagodów na terenie gminy Gostynin. Za pośrednictwem ODR ukończyła m.in. kurs marketingu, bankowości, małej gastronomii, a jednocześnie korzystała z doświadczeń gospodarstw agroturystycznych na terenie kraju w ramach wyjazdów seminaryjnych oraz wyjazdów do Niemiec i Francji. Jak sama stwierdziła poprzedni budynek nie spełniał wymogów i oczekiwań turystów. W związku z tym w 1996 r. pani Janina zakupiła pustostan, który adoptowała na potrzeby gospodarstwa agroturystycznego. Jej gospodarstwo było kilkakrotnie nagradzane, było też miejscem nakręcania reportaży telewizyjnych. Działalność pani Skinder zachęciła inne kobiety. Obecnie w pobliżu znajdują się 3 gospodarstwa agroturystyczne, które ze sobą ściśle współpracują. Wynikiem tej współpracy jest m.in. sfinansowanie druku widokówek reklamujących te gospodarstwa.

Na terenie powiatu gostynińskiego w wielu gospodarstwach istnieją zasoby dotychczas niewykorzystane, które z powodzeniem mogą być uruchomione w biznesie turystycznym. Są rzadko używane pokoje, nie zamieszkałe budynki, grunty bezpośrednio przylegające do zbiorników wodnych i lasów.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>