Głębokie tradycje niektórych gmin

Niezmiernie ważna jest promocja terenów pojezierza gostynińskiego oraz wprowadzenie coraz większej liczby imprez zwiększających atrakcyjność terenu. Dużą rolę odgrywa w tym zakresie działające od 1963 r. Towarzystwo Miłośników Ziemi Gostynińskiej oraz powołane w 2000 r. Towarzystwo Promocji Ziemi Gostynińskiej.

W powiecie istnieją głębokie tradycje niektórych gmin, chociażby organizowana co roku w Sannikach Niedziela Sannicka z udziałem twórców ludowych. Dla melomanów atrakcją są koncerty Chopinowskie organizowane w sali koncertowej pięknego dworku w Sannikach, gdzie kompozytor przebywał w 1928 roku.

Od 1995 r. organizowane są Obchody Dni Gostynina, którym towarzyszy wiele imprez rozrywkowych, wystaw lokalnych twórców ludowych. Co roku w okresie wakacyjnym odbywają się koncerty Pod Ratuszem, których celem jest uprzyjemnianie czasu mieszkańcom i gościom naszego powiatu. Od ubiegłego roku na stałe w kalendarz imprez wpisał się także Festiwal Miejskich Kapel Podwórkowych.

Na uwagę zasługuje również Ogólnopolski Jarmark Turystyki, Kultury, Sportu i Rekreacji Gostyniada. Targi te adresowane są do producentów sprzęta sportowego, wędkarskiego, rekreacyjnego, firm zajmujących się budową obiektów i urządzeń sportowo-rekreacyjnych, ośrodków wypoczynkowych, twórców (głównie ludowych), instytucji zajmujących się rozwojem turystyki i ekologią. Jarmark ma już swoją specyfikę i klimat, ma szansę stać się prestiżowym spotkaniem wszystkich, którzy lubią aktywny wypoczynek, piękne krajobrazy i czyste jeziora.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>